Груша Талгарська красуня — це пізньоосінній, зимостійкий, врожайний, транспортабельний, стійкий до хвороб сорт казахської селекції. Дерево сильноросле з округлою кроною. Плоди середні, вагою 160 грамів, подовжено-грушоподібної форми, блідо-жовтого кольору з малиновим рум’янцем, солодкого смаку.
Сорт одержаний в Казахському НДІ плодівництва і виноградарства в результаті вільного запилення сорту Лісова красуня. Автор А. Н. Кацейко.
Опис характеристик дерева груші Талгарська красуня
Дерево сильноросле. Крона середньої густоти, широкопірамідальна в молодому віці й округла в період плодоношення. Основні гілки відходять від стовбура під кутом, близьким до прямого. Зимостійкість дерева досить висока, стійкість до грибкових хвороб висока. У плодоношення на насіннєвій підщепі вступає на 4-5-й, на айвовій – на 3 4-й рік після садіння в сад. Дерева швидко нарощують врожайність, плодоносять рясно і регулярно. Врожайність на насіннєвій підщепі у дорослому віці досягає 80-95 кг з одного дерева.
Кращі запилювачі для груші сорту Талгарська красуня:
- Улюблена Клаппа
- Конференція
- Кучерянка
- Говерла
Опис плодів груші Талгарська красуня
Плоди вище середнього розміру, середня маса 160 г, подовжено-грушоподібні. Шкірочка гладенька, неоржавлена, блискуча, зеленувата при зніманні і блідо-жовта при достиганні, з численними підшкірними крапками, білими на освітленій стороні і зеленими на тіньовій. На сонячному боці поверхня плоду вкрита яскраво-малиновим рум’янцем, іноді він займає більшу частину плоду. М’якоть кремова, щільна, грубувата, дуже соковита і солодка, не масляниста, зі слабким грушевим ароматом. Дегустаційна оцінка 4-4,2 бали. Знімальна стиглість плодів настає наприкінці вересня – в перших числах жовтня. Достиглі плоди міцно тримаються на дереві. Товарність плодів досить висока. Це один з небагатьох сортів груші, плоди якого відзначаються високою транспортабельністю, вони стійкі до натискань пальців під час збирання, не буріють під час зберігання. Зберігаються від трьох тижнів до півтора місяців, а в спеціальних сховищах до лютого.
Переваги сорту груші Талгарська красуня:
Висока зимостійкість; невибагливість до умов вирощування; висока продуктивність; привабливі плоди.
Недоліки сорту груші Талгарська красуня:
Груба м’якоть, посередні смакові якості плодів.